piątek, 4 października 2013

StrachOko za oko, ząb za ząb...


Póki ludzie nie mają wiedzy, można z nich kpić do woli, a ich zycie zamieniać w koszmar...

"Papież Franciszek powiedział, że ludzkości nie uratuje się zgodnie z zasadą "oko za oko, ząb za ząb". - W ten sposób nie wyjdziemy ze spirali zła- dodał podczas spotkania z wiernymi w niedzielę na modlitwie Anioł Pański.
Szatan jest przebiegły. Łudzi nas, że naszą ludzką sprawiedliwością możemy ocalić siebie i świat. W rzeczywistości jednak tylko sprawiedliwość Boża może nas uratować - mówił papież do kilkudziesięciu tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra w strugach deszczu.
 
Jakie jest niebezpieczeństwo? Takie, że twierdzimy, że jesteśmy sprawiedliwi i osądzamy innych. Oceniamy także Boga, ponieważ myślimy, że powinien karać grzeszników, skazać ich na śmierć zamiast im przebaczać - podkreślił Franciszek.

Następnie stwierdził: "Jeśli w naszym sercu nie ma miłosierdzia, radości przebaczenia, nie jesteśmy w jedności z Bogiem, nawet jeśli przestrzegamy wszystkich przykazań, bo to miłość nas ratuje, a nie wyłącznie przykazania”.
Papież powiedział: "Miłosierdzie jest prawdziwą siłą, która może ocalić człowieka i świat przed rakiem, jakim jest grzech, zło moralne, duchowe".
Przypomniał: "Tylko miłość wypełnia pustkę, negatywną otchłań, którą zło otwiera w sercach i w historii".

Franciszek zachęcił wiernych: "niech każdy z nas w ciszy pomodli się za kogoś, na kogo jesteśmy wściekli, kogo nie lubimy". Na placu Świętego Piotra zapanowała cisza.

Papież przypomniał też, że w sobotę w jego ojczystej Argentynie odbyła się beatyfikacja księdza José Gabriela Brochero z Cordoby, który żył w latach 1840-1914. Zwrócił uwagę na to, że ten proboszcz całkowicie był oddany swym parafianom.
- Przemierzał góry na swej mulicy, która nazywała się Brzydka Twarz, bo faktycznie nie była ładna - dodał."
....ale kiedy prawda wyjdzie na jaw, każdy sposób jest dobry, żeby się wywinąć...
 http://mestwin.neon24.pl/post/98608,ostateczne-wyjasnieniehttp://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-ludzkosci-nie-uratuje-logika-oko-za-oko-zab-za-zab/mmkht1 komentarz:

 1. No tak tam gdzie najwieksze zło.....uczy sie idiotów milosierdzia...tak idiotów, tepakow, ludzi bez ogłady, zacofanych ha ha ha---bo słowo parafianin to OZNACZA.
  Tak nazwali swoje barany bo kiedys mieli duża trzode swojego " bydełka ", teraz nadszedł czas oczyszczania i barany już nie chca być trzymane w zarodzie, nie chca byc nazywani idiotami, nie chca miec wokół siebie księży pedofili......no i dobrze.
  Nadszedł na to czas.
  Najwyższa pora oczyszczac to co w nas nieuświadomione, wrzucone do podswiadomości.
  Pozdrawiam
  A papiez Franiszek od poczatku mi sie nie podoba.
  Maria_st..........

  OdpowiedzUsuń